GÜNCEL SİYASET DÜNYA EKONOMİ TEKNOLOJİ SPOR EĞİTİM ÇEVRE SAĞLIK OYUN FOTO VİDEO
GÜNCEL SİYASET DÜNYA EKONOMİ YAŞAM EĞİTİM ÇEVRE SAĞLIK SPOR KADIN BİLİM/TEKNO MEDYA KÜLTÜR-SANAT FOTO GALERİ VİDEO
 

Tarih: 23.06.2013 20:19
Yorum Sayısı:

Başbakan Erdoğan'ın Erzurum mitingi konuşması video izle
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan mitinglerine yeni birisini bugün Erzurum'u ekledi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan mitinglerine yeni birisini bugün Erzurum'u ekledi.

Gezi parkı olayları yine gündemindeydi başbakan'ın.

İşte yansımalar mitingden:

Başbakan Erdoğan, Samsun'dan sonra Erzurum'da olduklarına dikkat çekti, Sivas'a da gidebileceklerini belirtti. Başbakan şöyle devam etti:

-Erzurum, mülk-i İslam'ın kilididir. Çünkü Erzurum, ehl-i imanın derbendidir yani kalesidir, ehl-i imanın muhafızıdır. Merhum Alvarlı Efe ne güzel söylemiş; 'Erzurum kilidi mülk-i İslam'ın / Mevla'ya emanet olsun Erzurum / Erzurum derbendi ehl-i imanın / Mevla'ya emanet olsun Erzurum'. 100 yıl önce Erzurum'un zor gününde nasıl dünya Müslümanlarının eli semaya kalktıysa, inanın bugün de aynı şekilde tüm dünya Müslümanlarının elleri semaya kalktı. 100 yıl önce nasıl dünyadaki tüm kardeşlerimiz, dostlarımız bizim için seferber olduysa, bugün de dünyadaki tüm dostlarımız, kardeşlerimiz bizim için seferber oldu.

-Gezi yalan, hedef talan. Oyun bu. Çünkü talanları bitmişti. AK Parti iktidarıyla, talan bitmişti. Onun için gezi yalan her taraf talan. Dertleri bu. Ama bu millet size bu yolu açmayacak. İşte ne güzel yazmışlar. Oyunu millet bozar, finali sandık yazar. Olay budur. Eğer yüreğiniz varsa, eğer dürüstseniz, eğer demokrasiye inancınız varsa, eğer halkın iradesine inancınız varsa, sandık geliyor. 8 ay var. 8 ay sonra buyrun sandığa. Orada herkes boyunun ölçüsünü alır.
-Biz iki güç tanırız. Biri hak, diğeri halk.

TWITTER'LA SALDIRSINLAR

-Onlar varsın twitlerle, facebook'larla saldırsınlar. Benim vatandaşımın, Dadaşların iradesi var. Biz bu iradenin üzerinde irade tanımıyoruz. Bunlar önce milli iradeye saygı duymayı öğrenecekler. Öyle Taksim meydanında Gezi'yi bahane ederek ortaya çıkanlar sandıkta bunun cevabını alacaklar. 1 milyon yalan haber yayınlasınlar, bu iş tutmaz. Sadece sizin yalan haberleriniz, yatsıya kadar sürer. Yatsıda bu mum söner. Hepsi bir araya gelsin, üzerimize yürüsünler, Allah'ın izniyle biz Ya Fettah der bu tezgahların hepsini altederiz. Millet en başından beri bu oyunu gördü ve bu oyunu bozdu. Bunlar milletin hiç sesi çıkmaz, biz yakar yıkarız milletin sesini çıkmaz sandılar.

HEP AŞAĞILADILAR

-Çünkü bunlar hep milleti aşağıladılar. Bidon kafa dediler, göbeğini kaşıyan dediler. Şimdi de makarnacı diyorlar. Zahide Nine'yi gördünüz değil mi? O Zahide Nine, Nene Hatun'un torunudur. Taksim meydanında çıktı, o vandallara, yağmacılara karşı çıktı, korkmadan, çekinmeden söyleyeceğini söyledi. Utanmadan, bunlar Zahide Nine'ye para teklif ediyorlar. Kendileri satılık ya, Zahide Nine'yi de öyle zannediyorlardı. Zahide Nine ne dedi, "Ben bu milletin emekli memuruyum" dedi. O duruşundan ayrılmadı. Bunlar güya sosyalist, ama milleti böyle tahkir ederler.

ÇOĞU ŞİMDİ BODRUM'DADIR

-Bu sosyalist geçinenler var ya. Bunların şöyle arayın. Çoğu şimdi Bodrum'dadır. Yatlarındadırlar. Bunların çoğunu İstanbul'dan tanırım. Sözde sanatçılarını ve aydınlarını tanırım. O çığırtkanlık yapan var ya mesele gezi parkı değil hala anlamadın mı diyen var ya. Bunlar yeri geldiği zaman, boğaza karşı viskiyi yudumlamasını çok iyi bilirler. Sosyalist mosyalist geçin bunları

KURTULUŞ SAVAŞI KAHRAMANLARINA HAKARET ETTİRMEYİZ

-Bakın müftü eşiyim diyenin maskesi anında düştü. Karanlık ilişkileri tek tek ortaya dökülmeye başladı. Bunlar 'Mustafa Kemal’in askerleriyiz' diyor değil mi. Orada duracaksın. Kurtuluş savaşının kahramanlarına biz bu hakareti ettirmeyiz. Kurtuluş Savaşı'nın askerleri camiye ayakkabıyla girip içki içmiyordu. Aksine denize döküyordu.
-Şimdi bunların görüntülerini tek tek çıkartıyoruz, hesabını soracağız. Kurtuluş Savaşı'nın yiğitleri, başörtülüye el uzatmıyordu tam tersine el uzatanların ellerini kırıyordu. Biz onların torunuyuz, hesabını soracağız.
Kurtuluş Savaşı'nın askerleri bayrak yakmıyor tam tersine o bayrak için kanlarını döküyordu. Hatta Yunan bayrağını yerden alacak kadar vakar gösteriyordu.

YAKIP YIKANLA MÜCADELE EDİYORLARDI

-Kurtuluş Savaşı'nın askerleri kendi ülkelerini, şehirlerini yakıp yıkmıyordu, tam tersine yakıp yıkanlarla mücadele ediyordu. Şu Taksim meydanına çıkanlar, İzmir'de, Ankara'da parti teşkilatımıza varıncaya kadar kamu binalarını yakan bu vandallar, bu barbarlar, bu insanlıktan nasibini almamış olanlar değil mi?

ÇOK KÖTÜ OYUNA GELDİNİZ

-Ben burada gençliğimize bir şey hatırlatmak istiyorum. Bu oyuna çok kötü geldiniz, sizi çevre diye, yeşil diye aldattılar. Sizi kullandılar. Şimdi karşımda binlerce genç var. Bu gençler kimin genci? O tweet atanlar, faceboklarda dolaşanlar, televizyonlarda yorum yapanlar bu gençleri nereye koyacak söyler misiniz? Oralarda yürüyen halk peki burası ne? Burası halk değil mi, millet değil mi? Dadaşlar bunların adresini şaşırttı.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ŞİKAYET EDEN LİDER DEĞİLDİ

-İstiklal Savaşı'ndaki askerlerimiz hiçbir zaman işgalcilerin yanında durmuyordu. Milletiyle birlikte işgalcilere karşı canlarını ortaya koyuyorlardı. Yapılan Kurtuluş Savaşı'nın aziz şehitlerine, gazilerine çok büyük hakarettir bu yaptıkları. Gazi Mustafa Kemal kendi halkını, kendi ülkesini gidip de başka ülkelere şikayet eden, oralarda ağlayan bir lider değildi.

KILIÇDAROĞLU ALMANYA'YA ŞİKAYET EDİYOR

-Bu genel müdür bizi Almanya'ya, Hollanda'ya şikayet ediyor. Senin zerre kadar ferasetin varsa millete git. Millet sana bakalım ne diyor? Onun için de 8 ay var. Sandık gerçeği meydana çıkaracak. Ne diyeceksen orada de. Şimde CHP ne diyor, 'Biz Atatürk'ün partisiyiz' diyor, 'Biz Cumhuriyet'in en eski partisiyiz' diyor. Peki yaptıkları ne? Her fırsatta Türkiye'yi bazı ülkelere şikayet ediyor.

ATATÜRK'ÜN PARTİSİ DEDİKLERİ PARTİYİ...

-Atatürk'ün partisi dedikleri partiyi Türkiye düşmanlarıyla işbirliği yapan bir konuma düşürdüler. En azılı terör örgütlerine kol kanat gerdiler. Taksim Meydanı'nda Atatürk Kültür Merkezi var. AKM'de teröristlerin pankartlarıyla, illegal örgütlerin, legal örgütlerin Başbakan'a hakaret içeren o paçavralarla onu yanyana koydular.

TALİMATI BEN VERDİM

-Cumhuriyet Anıtı'nda yine aynı şekilde bölücülerle Atatürk'ün posterini ve Türk Bayrağı'nı yanyana koydular. Nerede o ulusalcılar? Nerede bu CHP'liler? Niye bunları indirmediler. Orada üç gün dört gün beş gün burada kaldılar. Baktım orada hala duruyorlar. İçişleri Bakanıma '24 saat içerisinde Atatürk Kültür Merkezi'ni temizleyeceksiniz' dedim. 'Meydanı ve anıtı temizleyeceksiniz arkasından da Gezi Parkı'nı temizleyeceksiniz' dedim. Diyorlar ki 'Polise talimatı kim verdi?' Ben verdim. İşgal kuvvetlerini mi izleyecektik. Dünya zil takıp oynasın diye bunu mu seyredecektik.

BU EYLEMLE TÜRKİYE KAYBETTİ

-Bu eylem neticesinde, Türkiye kazanmadı. Maalesef ekonomik olarak kaybetti. Turizmde kaybetti. Uluslararası gücünde kayba uğradı. Türkiye kaybederken, bu eylemlerden dolayı başkaları kazandı. Kim? Faiz lobisi kazandı. Bazı uluslararası sermaye çevreleri kazandı. İşte şu anda Brezilya'da aynı oyunu oynuyorlar. Brezilya halkını, gençliğini kullanarak, farklı bahaneler altında Brezilya'ya zarar vermek istiyorlar. Benim milletim bu oyunu da gördü. Bu oyunu bozuyor. Ancak sokaktaki gençlerin, eylemcilerin de bu oyunu görmelerini, evlerine dönmelerini, Türkiye'ye daha fazla zarar vermekten, Türkiye düşmanları adına taşeronluk yapmaktan artık vazgeçmelerini istiyorum.

TEYYO'YU SANA YANLIŞ ANLATMIŞLAR

-(MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dün Erzurum'da aynı meydanda yaptığı eleştirileri anımsatarak)

Ağzından çıkan ifadeleri kulağı duymuyor. Hakaret etmek, ağıza yakışmayacak ifadeleri kullanmak asla bir siyasetçiye yakışmaz. Ben onlara onların ağzıyla cevap vermeyeceğim. Çünkü 'kem söz sahibinindir.' Günü gelecek vakti gelecek sandıkta bunlardan hesap soracağız. Şimdi buradan dün bizi Teyyo Pehlivana benzetmiş. Teyyo Pehlivan sensin ya. Çünkü bugüne kadar girdiğin hiçbir müsabakadan netice alamadın. Yenildin yenildin. Asıl Teyyo Pehlivan sensin. Hikayeyi yanlış anlatmışlar sana maalesef.

21. YÜZYIL, TÜRKİYE YÜZYILI OLACAK

(Çözüm sürecine ilişkin) Demokrasinin ve ekonomik büyümenin önündeki çok büyük bir engeli kaldırıyor, Türkiye'nin ayağına takılmış bir prangayı, terör prangasını söküp atıyoruz. Bundan sonra çok daha fazla demokratik reform yapma imkanımız olacak. Bundan sonra çok daha fazla adım atma, ilerleme imkanımız olacak. İnşallah ekonomi, bundan sonra çok daha farklı şekilde gelişecek. Hızlı, istikrarlı bir şekilde büyüyecek. Hiç endişeniz olmasın. 21. yüzyıl bir Türkiye yüzyılı olacaktır. 2023 hedefleri inşallah tutturulacaktır

ALEVİ-SÜNNİ GERİLİMİ İSTEYEN ALÇAKLAR

-Özellikle Türkiye'de bir mezhep gerilimi oluşturmak Alevi-Sünni gerilimi oluşturmak isteyen alçaklara karşı herkesin azami uyanık olmasını istiyorum. Dikkat edin hem CHP Genel Başkanı hem de onun hemşehrisi olan milletvekili, sabah-akşam bir mezhep gerilimi çıkarmak için çok tehlikeli provokasyonlar yapıyorlar.

ALEVİ KARDEŞLERİM BU OYUNA GELMESİN

-Alevi kardeşlerim lütfen bu oyuna gelmesin. Şimdi burdan Erzurum'dan sesleniyorum, ülkemdeki tüm Alevilere sesleniyorum; Alevi kardeşlerim, Dersim katliamında iktidar hangi partiydi, Cumhuriyet Halk Partisi'ydi. Cumhuriyet Halk Partsi'nin iktidar olduğu bir dönemde böyle bir katliam gerçekleşti. Peki bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisi bu katliamdan dolayı özür diledi mi? Ama Tayyip Erdoğan bir Başbakan olarak özür diledi. Benimle alakası yok. Olmamasına rağmen o dönemde bu yapıldığı için özür diledik. Özür diledik de ne oldu? Yine bakıyorsunuz aynı terane devam ediyor. Ama Kılıçdaroğlu çıkıp da kendi partisinin içinde birbirleriyle dalaştılar ama özür dileyemedi. Bazı ülkelerin CHP'yi Türkiye'deki bazı medya kuruluşlarını kullanarak burada bir gerilim çıkarma girişimlerini de lütfen herkes görsün ve bunlara aldanmasın. Bu ülkede 76 milyon bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız" dedi.

Video haberde yüklendi.loading... 
 
 
 

Türkiye kentsel dönüşümü başarabilir mi?

Evet
Hayır
Başaracağını hiç sanmıyorum

 
Sıra  Takım O G B M P
1 Beşiktaş 16 12 2 2 38
2 Fenerbahçe 16 11 4 1 37
3 Galatasaray 16 8 5 3 29
4 Medipol Başakşehir 16 9 2 5 29
5 Kasımpaşa 16 8 5 3 29
6 Akhisar Belediyespor 16 8 4 4 28
7 Torku Konyaspor 16 7 5 4 26
8 Trabzonspor 16 7 2 7 23
9 Gaziantepspor 16 6 4 6 22
10 Çaykur Rizespor 16 5 6 5 21
11 Antalyaspor 16 5 5 6 20
12 Osmanlıspor FK 16 5 3 8 18
13 Kayserispor 16 4 6 6 18
14 Bursaspor 16 5 0 11 15
15 Medicana Sivasspor 16 2 8 6 14
16 Gençlerbirliği 16 3 4 9 13
17 Mersin İdmanyurdu 16 2 4 10 10
18 Eskişehirspor 16 2 1 13 7

 

Tüm hakları saklıdır © 2012
Sitemiz sadece internet üzerinden yayın yapar.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.